ΕΛΛΗΝΙΚΗ   ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΣΗ   Π.&Δ. ΕΚΠ/ΣΗΣ                           ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Ν. ΤΡΙΚΑΛΩΝ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ «ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ»

Ταχ.Δ/νση : Πλαστήρα 16, Τ.Κ :42100 ΤΡΙΚΑΛΑ
Τηλέφωνο : 24310-27210 ,
FAX : 24310-27210
E-mail:mail@4gym-trikal.tri.sch.gr

Πληροφορίες:   Τσιοτινού Αθανασία

Τρίκαλα 02.10.2017

Αρ. Πρωτ.:475

ΠΡΟΣ:

Δνση Β/θμιας Εκπ/σης Τρικάλων.

Υπόψη: κας Γκέκα Αλεξίας

ΚΟΙΝ:

Τουριστικά Γραφεία

Θέμα: «Προκήρυξη διαγωνισμού εκδήλωσης ενδιαφέροντος για διήμερη

εκπαιδευτική εκδρομή στην Αθήνα ( Βουλή- Ακρόπολη- Μουσείο)»

Έχοντας υπόψη την με αριθμό 33120/ΓΔ4/06.03.2017 (ΕΚ 681/τ.Β΄) Υ.Α., του ΥΠΠΘ

Π Ρ Ο Κ Η Ρ Υ Τ ΤΟ Υ Μ Ε

Πρόχειρο διαγωνισμό με κριτήριο κατακύρωσης την συμφερότερη οικονομικά προσφορά σε συνδυασμό με τις παρεχόμενες υπηρεσίες του ΠΙΝΑΚΑ ΑΠΑΙΤΗΣΕΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ, για την εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Γ’ τάξης του σχολείου στην Αθήνα (Βουλή, Ακρόπολη, Μουσείο Ακρόπολης ) με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

1. 1.Τόπος προορισμού: Αθήνα
  2. 2.Ημερομηνία αναχώρησης: 19 .10. 2017
  3. 3.Ημερομηνία επιστροφής: 20.10. 2017
  4. 4.Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: εξηνταένα (61)
  5. 5.Συνοδοί καθηγητές: τέσσερις (04)
  6. 8.Ασφάλεια αστικής ευθύνης: τόσο για τους συμμετέχοντες μαθητές όσο και τους συνοδούς εκπαιδευτικούς.
  7. 9.Ασφάλεια Ατυχήματος: θα καλύπτεται υποχρεωτικά από ασφάλεια ατυχήματος ή ασθένειας για τους συμμετέχοντες μαθητές και συνοδούς.
    1. 10.Συνολική τιμή :Λεωφορείο – ξενοδοχείο
    2. 11.ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ (ΒΟΥΛΗ-ΑΚΡΟΠΟΛΗ-ΜΟΥΣΕΙΟ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ)
  1. Μεταφορικό μέσο: 1 Λεωφορείο (Μετακινήσεις – ξεναγήσεις – περιηγήσεις σύμφωνα με το πρόγραμμα).
  2. Διαμονή σε ξενοδοχείο τριών ή τεσσάρων αστέρων με πρωινό σε δίκλινα, τρίκλινα και τετράκλινα δωμάτια για τους μαθητές και 1 δίκλινο και 2 μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές.

Πέμπτη 19-10-2017

07:00: Αναχώρηση από το χώρο του σχολείου, του 4ου Γυμνασίου Τρικάλων, για την Αθήνα με ενδιάμεση στάση στη Λαμία.

12:00: Άφιξη στο Μουσείο της Ακρόπολης και ξενάγηση.

13:30: Ξενάγηση στο θέατρο του Διονύσου.

15:30: Βόλτα στο Μοναστηράκι για φαγητό. Ελεύθερος χρόνος.

17:30: Άφιξη στο ξενοδοχείο.

20:00: Δείπνο, ψυχαγωγία. Επιστροφή στο ξενοδοχείο.

Παρασκευή 20-10-2017

08:00: Πρωινό.

09:30: Επιβίβαση στα λεωφορεία.

10:00: Ξενάγηση στον Ιερό Βράχο της Ακρόπολης και την Πνύκα.

13:00: Επίσκεψη στη Βουλή.

14:30: Γεύμα. Ελεύθερος χρόνος.

17:00: Αναχώρηση για τα Τρίκαλα.

22:00: Άφιξη στα Τρίκαλα στο χώρο του σχολείου.

1. 12. ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ (συνημμένος).

Οι προσφορές και ο συνημμένος ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ συμπληρωμένος και υπογεγραμμένος, κατατίθενται σε κλειστό φάκελο στο σχολείο μέχρι την Παρασκευή 06/10/2014 και ώρα 12:00.

ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ (ΒΟΥΛΗ-ΑΚΡΟΠΟΛΗ-ΜΟΥΣΕΙΟ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ)

1 Μετακίνηση
1.1 Χρονική Περίοδος Εκπαιδευτικής Επίσκεψης Η Εκπαιδευτική Επίσκεψη θα έχει ημερομηνία αρχής την 19.10.2017 Πέμπτη με ημερομηνία τέλους την 20.10.2017 Παρασκευή ΝΑΙ
1.2.1 Αριθμός Μετακινούμενων Θα πρέπει να μετακινηθούν 61 Μαθητές ΝΑΙ
1.2.2 Θα πρέπει να μετακινηθούν 04 Συνοδοί Εκπαιδευτικοί ΝΑΙ
1.3 Τύπος μετακίνησης Χερσαία ΝΑΙ
1.4 Προδιαγραφές Οχημάτων Τα προσφερόμενα οχήματα να διαθέτουν, τουλάχιστον, τις ακόλουθες προδιαγραφές:
  • Άριστη εσωτερική και εξωτερική κατάσταση του οχήματος, σύμφωνα με τις αντίστοιχες προδιαγραφές ΚΤΕΟ
  • Κλιματισμό
  • Μικροφωνική εγκατάσταση
  • Βασικά εργαλεία επισκευής/συντήρησης και εφεδρικός τροχός

1.4.1 Να διαθέτουν:
  • Άδεια πρώτης Κυκλοφορίας εκδόσεως έτους 2000 και μεταγενέστερη
  • Πρόσφατο και σε ισχύ ΚΤΕΟ
  • Άδεια Εξασκήσεως Επαγγέλματος Οδικού Μεταφορέα Επιβατών
  • Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο (για αστική ευθύνη σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επιπροσθέτως να έχουν ασφαλιστική κάλυψη για ίδιες ζημίες των οχημάτων και να παρέχεται κάλυψη και στους επιβαίνοντες)

1.4.2 Οι οδηγοί να διαθέτουν:
  • Δίπλωμα οδήγησης Δ’ κατηγορίας σε ισχύ
  • Εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών

1.5 Διήμερη μετακίνηση  Αναχώρηση
(τόπος, ημερομ,& ώρα)
Ενδιάμεσα σημεία / στάσεις
(τόπος)..
Άφιξη
(τόπος, ώρα)

1η ημέρα-

2η ημέρα

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ, 19.10,2017 07:00 π.μ ΤΡΙΚΑΛΑ_ΛΑΜΙΑ - ΑΘΗΝΑ-ΛΑΜΙΑ- ΤΡΙΚΑΛΑ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ, 20.10.2017,              22:00 μ.μ.

α/α ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
2 Ασφάλεια Αστικής Ευθύνης για όλους τους συμμετέχοντες μαθητές και συνοδούς εκπαιδευτικούς ΝΑΙ
α/α ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
3 Ασφάλεια Ατυχήματος για όλους τους συμμετέχοντες μαθητές και συνοδούς εκπαιδευτικούς.

ΝΑΙ

α/α ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
4

1.Να προσκομισθεί Υπεύθυνη Δήλωση του άρθρου 8 Ν.1599/1986, στην οποία να δηλώνεται ότι το Τουριστικό - Ταξιδιωτικό Γραφείο διαθέτει σε ισχύ το «Ειδικό Σήμα Λειτουργίας»

2. Ακριβές αντίγραφο άδειας κυκλοφορίας (να φαίνεται η ημερομηνία πρώτης κυκλοφορίας)

3. Υπογραφή της σύμβασης από τα συμβαλλόμενα μέρη (Σχολική Μονάδα η οποία εκπροσωπείται από τον Διευθυντή και Τουριστικό - Ταξιδιωτικό Γραφείο)

4. Ακριβές αντίγραφο ασφαλιστήριου Συμβολαίου (για αστική ευθύνη σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επιπροσθέτως να έχουν ασφαλιστική κάλυψη για ίδιες ζημίες των οχημάτων και να παρέχεται κάλυψη και στους επιβαίνοντες)

5. Ακριβές αντίγραφο ασφάλειας ατυχήματος για όλους τους συμμετέχοντες μαθητές και συνοδούς εκπαιδευτικούς.

ΝΑΙ

Στις τιμές θα περιλαμβάνονται όλα τα έξοδα με τον αναλογούντα Φ.Π.Α.

ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ-ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ

Τσιοτινού Αθανασία